Velike gužve na granicama, na prelazu Bregana sedam kolona čeka duže od sva sata
Pojačana je frekvencija vozila na većini graničnih prelaza, a na prelazima Orašje i Šamac na izlazu iz BiH čeka se do sat i po, javio je BiHAMK.
Na prelazima Izačić i Velika Kladuša na izlazu iz BiH čeka se od pola do sat vremena.
Na prelazima Brod i Gradiška na izlazu iz BiH zadržavanja su do 20 minuta, a na ulazu u Hrvatsku čeka više od pola sata.
Na ostalim graničnim prelazima zadržavanja su do pola sata.
Na graničnom prelazu Bregana, između Hrvatske i Slovenije, vozila čekaju na prelazak duže od dva sata, za automobile je otvoreno sedam kolona, a za autobuse dvije.
Na ulaz u Hrvatsku, na graničnom prelazu Bregana-Obrežje i Macelj-Gruškovje čeka se oko dva časa, a na prelazima u Istri oko pola sata, javljaju hrvatski mediji.
Na graničnim prelazima Rupa i Pasjak, u Primorsko-goranskoj županiji, na izlaz iz Hrvatske prema Sloveniji čeka se oko sat vremena, a na oba prelaza za izlaz iz Hrvatske otvorene su po tri izlazne trake.
Zastoj je i na dva granična prelaza iz Slovenije u Austriju, zbog čega se prema informaciji nadležnih, pred tunelom Karavanke na slovenačkoj strani stvorila kolona vozila duga jedan kilometar, a pred prelazom Šentilj-Spielfeld pola kilometra.
Na graničnom prelazu Sremska Rača između Srbije i BiH čeka se od 30 do 40 minuta na prelazak kranice, saopštio je večeras Auto-moto savez Srbije /AMSS/.
Iz AMSS navode da na ostalim graničnim prelazima Srbije sa BiH nema dužih zadržavanja, dok se na prelazima sa Crnom Gorom čeka jedino na prelazu “Špiljani”, gdje su zadržavanja u oba smjera od 50 do 60 minuta.
Na graničnom prelazu Horgoš sa Mađarskom, na izlazu iz Srbije putnička vozila čekaju dva sata, a na prelazima Horgoš dva, Bački Vinogradi i Đala oko jedan sat, prenose beogradski mediji.
Na granici Srbije sa Hrvatskom zadržavanja ima samo na teretnim terminalima, i to na prelazu Batrovci čak četiri sata, a prelazu Šid oko tri sata, dodaje se u saopštenju.