liga nacija

Barbarez bez pobjede i nakon pete utakmice, Njemačka slavila na Bilinom polju

Barbarez bez pobjede i nakon pete utakmice, Njemačka slavila na Bilinom poljuBarbarez bez pobjede i nakon pete utakmice, Njemačka slavila na Bilinom poljuBarbarez bez pobjede i nakon pete utakmice, Njemačka slavila na Bilinom poljuBarbarez bez pobjede i nakon pete utakmice, Njemačka slavila na Bilinom poljuBarbarez bez pobjede i nakon pete utakmice, Njemačka slavila na Bilinom polju

Naša zadnja linija i protiv Njemačke kod oba gola djelovala je prilično loše, no ni ostatak tima se nije proslavio

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 3. kolu Grupe 3 Lige nacija. Njemačka je slavila na Bilinom polju rezultatom 2:1.

Poveli su Nijemci u 30 minutu golom Deniza Undava. Kleindienst je u 32. minuti ponovo zatresao mrežu golmana Nikole Vasilja, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

U 35. minutu Ermedin Demirović pogodio je prečku, a samo minutu kasnije Undav nas je ponovo kaznio. Naša zadnja linija kod oba gola djelovala je prilično loše. Njemačka je na poluvrijeme otišla s dva gola prednosti.

Puleni Sergeja Barbareza sve do 71. minutu izgledali su potpuno bezidejno. Tada je Edin Džeko pogodio iz kornera i uslijedilo je nekoliko minuta dobrog presinga našeg tima, no Nijemci su nas brzo uspjeli primiriti. Treba reći da su do gola Džeke reprezentaciji Njemačke poništena još tri gola. Svaki put zbog ofsajda.

Sergej Barbarez ni nakon pet utakmica nije uspio odvesti reprezentaciju BiH do pobjede. Sada je na skoru četiri poraza i jedan remi.

Mađarska sljedeći protivnik

Zmajevi nakon tri odigrana kola imaju jedan bod, onaj osvojen protiv Mađarske. Upravo je Mađarska naš naredni protivnika (14. oktobra), opet na Bilinom polju. Mađari su večeras odigrali neriješno protiv Nizozemske. U našoj grupi nakon tri kola prva je Njemačka sa 7 bodova, Nizozemska ima 5, a Mađarska 2 boda.

BH Fanatikosi 17039

BH Fanatikosi su u 39. minuti izvisili transparent s brojem telefona – 17039, za pozive kojima se prikuplja novčana pomoć za postradale u područjima Hercegovine i Srednje Bosne, a koja su prošle sedmice zahvatile velike poplave i klizišta. Udruženje Pomozi.ba na ulazima u zenički stadion postavilo je kutije za prikupljanje donacija.