Težak pad mladog gimnastičara na EP-u

gimnasticar pad

Mladi hrvatski gimnastičar Anton Kovačević doživio je težak pad pri doskoku u finalu takmičenja na vratilu na Evropskom prvenstvu u Cluj-Napoci, a do tog je trenutka bio u konkurenciji za medalju.

Nažalost, 22-godišnji Kovačević je kod doskoka izgubio hvat na vratilu te nije uspio doskočiti i pri padu je povrijedio desno koljeno.

Nesretnom gimnastičaru odmah je u pomoć priskočila ljekarska ekipa, koja mu je imobilizirala nogu.

Kovačević je uz gromoglasan pljesak s prepunih tribina dvorane u Cluj-Napoci odšepao prema svlačionici osvojivši sedmo mjesto u finalu s ocjenom 13.066.

Naslov evropskog prvaka osvojio je Švicarac Pablo Braegger (14.933), ispred svog sunarodnjaka Olivera Hegija (14.500). Bronza je pripala Rusu Davidu Beljavskiju (14.366).