ZOI

Snowboardašica Lindsey Jacobellis donijela SAD-u prvo zlato u Pekingu

linda (1)

Lindsey Jacobellis donijela je Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) prvu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu, pobijedivši u disciplini snowboard cross 16 godina nakon što ju je greška koštala titule, prenosi Anadolu Agency (AA).

Ova 36-godišnja Amerikanka se takmičila na svojoj petoj Olimpijadi i ostvarila prvu pobjedu SAD-a na Igrama gdje za sada nisu zabilježili značajan uspjeh.

Jacobellis je bila najpoznatija po tome što je preuzela ogromno vodstvo u finalnom skoku na Igrama u Torinu 2006., ali je počinila grešku zbog koje je pala, i na kraju završila druga.

Ovog puta je trku završila uspješno, pobijedivši Chloe Trespeuch iz Francuske, dok je Meryeta Odine iz Kanade osvojila bronzu.