Nastavljena dominacija

Sjajna Lana Pudar bez konkurencije: Osvojila treću zlatnu medalju i oborila rekord

lana pudar
Lana Pudar

Sedamnaestogodišnja Mostarka je u sve tri utrke postavila nove rekorde juniorskih evropskih prvenstava

Nakon zlata u disciplinama 100 metara delfin i 200 metara delfin, briljantna Pudar je danas bila najbolja i u disciplini 50 metara delfin.

Najbolja bh. plivačica i genijalna Lana Pudar pokorila je konkurenciju i osvojila treću zlatnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu.

Pudar je bila najbrža s vremenom 26:10. Na drugom mjestu je završila Dankina Martine Damborg (26:40), a bronzu je osvojila njemačka predstavnica Ana Marie Boerstler (26:55).

Ovo je bila posljednja disciplina u kojoj je Lana Pudar nastupila na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu.

Zanimljivo, 17-godišnja Mostarka je u sve tri utrke postavila nove rekorde juniorskih evropskih prvenstava.

Na 100 metara je ostvarila vrijeme 56.95 sekundi i srušila rekord Anastasije Škudrai iz Kazana 2019. godine, na 200 metara je pobijedila s vremenom 2:06.26, što je za skoro dvije sekunde bolje od dosadašnje rekorderke Anastasije Markove iz Rima 2021. godine, a danas je nadmašila rekord Darije Klepikove koja je isplivala 26.14 sekundi 2021. godine u Rimu.