Cincinnati

Sabalenka osvojila prvi turnir nakon Australian Opena. Sinneru peti naslov ove godine

Bjeloruskinja Arina Sabalenka pobjednica je WTA teniskog turnira u Cincinnatiju nakon što je u finalu porazila Amerikanku Jessicu Pegulu sa 6-3, 7-5.

Za 26-godišnju Bjeloruskinju to je drugi ovogodišnji naslov nakon što je u januaru slavila na Australian Openu.

Ujedno i 15. naslov u karijeri i šesti WTA 1000 naslov. Samo su dvije aktivne igračice osvojile više WTA 1000 naslova, Iga Swiatek i Victoria Azarenka, po 10.

Sabalenka će ovim trijumfom prestići Amerikanku Coco Gauff i vratiti se na 2. mjesto WTA ljestvice.

Sabalenkina pobjeda prekinula je Pegulin niz od devet pobjeda, koji je započeo s naslovom na National Bank Openu prošlog tjedna.

Sinner pobjednik Cincinnatia

Prvi teniser svijeta italijan Jannik Sinner osvojio je teniski turnir iz Masters serije u Cincinnatiju pobijedivši u ponedjeljak u finalu Amerikanca Francesa Tiafoea sa 7-6(4), 6-2.

Nakon tijesnog prvog seta, zaključenog u tie-breaku, Sinner je u drugom setu dva puta uzeo servis Amerikancu i osvojio svoj treći Masters 1000 nakon sat i 36 minuta igre. Prije toga je slavio na Masters turnirima u Torontu (2023.) i Miamiju (2024.).

Ovo je peti Sinnerov naslov ove godine koju je otvorio osvajanjem Australian Opena u januaru i 15. u karijeri.

Za Tiafoea je ovo bilo prvo finale Mastersa 1000.