bravo!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u finalu Evropskog prvenstva košarke u kolicima

kosarka u kolicima bosna i hercegovina
BiH u finalu

Finale je na rasporedu u subotu od 16:45h, u Areni Hotela Hills na Ilidži

Reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u finalu Evropskog prvenstva B divizije košarke u kolicima. Danas su naši reprezentativci u izuzetno dramatičnoj polufinalnoj utakmici savladali Latviju rezultatom 74:72.

Ulaskom u finale reprezentacija Bosne i Hercegovine je ponovo obezbijedila povratak u A diviziju, među 10 najboljih reprezentacija Evrope, nakon što je iz iste izbačena zbog nedostatka finansijskih sredstava za odlazak na takmičenje u elitnom rangu.

Odličnim ulaskom u utakmicu naša ekipa je u prvoj četvrtini stekla prednost od 16 poena razlike koja se do poluvremena istopila na 3 poena. U nastavku utakmice se igralo koš za koš te smo izuzetno disciplinovanom igrom i uloženim naporima svih igrača na terenu došli do zaslužene pobjede.

Finalnu utakmicu naši reprezentativci igraju protiv izuzetno jake ekipe Švicarske od koje su poraženi u grupnoj fazi takmičenja.

Finale je na rasporedu u subotu od 16:45h, u Areni Hotela Hills na Ilidži.