olimpijske igre

Laura Fazliu donijela Kosovu drugu medalju u Parizu, ukupno petu olimpijsku

laura fazliu medalja
Laura Fazliu nije mogla sakriti suze, bile su radosnice

Medalja koju je jučer osvojila Laura Fazliu ukupno je peta za Kosovo u njihova tri nastupa na Olimpijskim igrama

Kosovska džudistkinja Laura Fazliu (23) u svom debitantskom nastupi na Olimpijskim igrama osvojila je bronzanu medalju pobjedom nad hrvaticom Katerinom Krišto.

To je druga medalja za Kosovo na Olimpijskim igrama u Parizu.

Fazliu je do medalje, u kategoriji do 63 kilograma, stigla u repasažu, a meč je završen “iponom” u produžetku.

Presudila je opomena nakon minut i 23 sekunde produžetka, pošto je u regularnom dijelu meča bilo neriješeno i sa po dvije opomene za svaku takmičarku.

Hrvatica već bila počela slaviti pobjedu

Krišto je u produžetku ostvarila “vazari” i praktično počela sa slavljem. Ali je nakon video pregleda 22-godišnja hrvatska džudistkinja dobila treću opomenu zbog hvatanja ispod pojasa i pobjeda je pripala kosovskoj džudistkinji.

Ovo je druga medalja za Kosovo, nakon srebra koje je osvojila džudistkinja Distria Krasniqi.

Peta olimpijska medalja za Kosovo

Medalja koju je jučer osvojila Fazliu ukupno je peta za Kosovo u njihova tri nastupa na Olimpijskim igrama.

Majlinda Kelmendi, osvajačica istorijske, prve olimpijske medalje za Kosovo na OI 2016. godina sada je medalju uzela kao trener Laure Fazliu.

Distria Krasniqi i Nora Gjakova osvojile su još zlato za Kosovo na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020.

Kurt: Hvala ti, Laura

Kosova nastavlja blistati u Parizu! Laura Fazliu osvaja bronzu u svom olimpijskom debiju, donoseći petu olimpijsku medalju za Kosovo, drugu u Parizu i prvu za grad Mitrovicu. Kosovo je ponovno ponosno kao judo nacija. Hvala ti, Laura!, poručio je na svom Twitter nalogu Albin Kurti, premijer Kosova.