Bronza za BiH!

Lana Pudar je treća u Evropi, oborila je evropski juniorski rekord!

lana pudar
Arhiva

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar je na Evropskom prvenstvu u plivanju u malim bazenima u rumunskom Otopeniju osvojila treće mjesto u disciplini 200 metara delfin. Pudar je otplivala utrku za 2:04.55, to je evropski juniorski rekord i njen nastup ostat će upamćen u historiji.

Zlato je otišlo u ruke Angeline Kohler s vremenom 2:03.30, dok je bronzu osvojila Helena Rosendal Bach s vremenom 2:03.86.

Lana je jučer zauzela drugo mjesto u polufinalnoj utrci koju je isplivala u vremenu 2:05.57.

Na Evropskom prvenstvu u Rumuniji naša najbolja plivačica nastupit će i u disciplini 100 metara delfin.

Lana Pudar je izborila normu za nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, a nedavno je poručila kako u Francuskoj želi do historijske medalje za našu zemlju.