savladao francuza

Lagana pobjeda Đokovića na otvaranju US Opena za povratak na broj 1

Novak Đoković plasirao se u 2. kolo US Opena nakon što je savladao Francuza Müllera

Za dvije sedmice Novak Đoković opet će i službeno biti najbolji igrač svijeta nakon što je lako preskočio prvu prepreku na US Openu.

Teniser iz Srbije je u tri seta savladao Francuza Alexandrea Mullera 6:0, 6:2, 6:3.

S obzirom na to da Carlos Alcaraz u New Yorku brani titulu, a da Đoković prošle godine nije igrao na posljednjem Grand Slamu sezone, ovaj trijumf osigurao mu je povratak na poziciju broj 1 čak i da ispadne u sljedećem kolu, a da Španac opet osvoji turnir. Novak će imati najmanje 70 bodova više od Alcaraza na novoj listi za dvije sedmice.

Čas tenisa

Sam meč bio je Novakov čas tenisa. Pogotovo prvi set u kojem je uzeo svih šest gemova s 15 winnera i samo četiri neprisiljene pogreške. U nastavku se Francuz upisao na semafor u trećem gemu drugog seta. U šestom gemu čak je i oduzeo servis Novaku, ali nijednog trenutka nije ga ugrozio. Za manje od sat vremena već je bilo 6:0, 6:2.

Muller je koliko-toliko pronašao ritam na servisu u trećem setu. Držao se do 3:3, a onda je Đoković napravio sedmi “break” u meču i rutinski priveo susret kraju.

Naredni protivnik Đokovića bit će Španac Bernabe Zapata Miralles koji je u tri seta izbacio Amerikanca Ethana Quinna.