Prva ljubav

Jokić ima novi razlog za slavlje

jokic srbija

Da nije košarkaš vjerovatno bi se bavio utrkama konja. To je već davno rekao najbolji igrač svijeta Nikola Jokić, koji se na završenim Olimpijskim igrama u Parizu “okitio” bronzom.

Jokić je podsjećamo, još u subotu osvojio bronzu pobjedom protiv Njemačke, a dan kasnije sletio je u Beograd, i odmah se zaputio u rodni Sombor.

Jokićev rodni grad je u nedjelju bio domaćin konjičkih trka, a centralni događaj programa bio je 97. Srpski kasački derbi.

Možda grlo iz njegove štale nije tu trijumfovalo, ali je u kuću porodice Jokić otišao jubilarni 60. pehar “Somborskih novina“.

Njegovo grlo Flash dei Grepi završilo je 1.700 metara dugu trku iz autostarta za 1:16,2 sekunde, odnosno za devet desetinki ispred drugoplasiranog takmičara. Za sulkama pobjednika bio je vozač Vladimir Pribić.