nova šansa u parizu

Đoković nije došao do 100. titule u karijeri, u finalu Šangaja savladao ga je Sinner

sinner djokovic

Srbijanski teniser Novak Đoković izgubio je finale mastersa u Šangaju, Jannik Sinner ga je savladao rezultatom 2:0 (7:67:4), 6:3) za sat i 39 minuta.

Nijedan teniser nije imao nijednu break priliku u prvom setu, pa se igrao tie break.

U njemu je Sinner bio mnogo bolji, poveo je 4:0, pa 6:3, nije iskoristio prvu, ali jeste drugu set loptu i rezultatom 7:4 osvojio prvi set.

U drugom setu Sinner kod vođstva 2:1 pravi break i to mu je bilo dovoljno da meč privede kraju pošto Đoković nije stigao do nijedne break lopte u cijelom meču.

Đoković u Šangaju nije uspio da osvoji jubilarnu 100. titulu u karijeri, a novu priliku za to imat će na mastersu u Parizu koji počinje 26. oktobra.

Meč su iz lože gledali bivši teniser Roger Federer i jedan od najboljih tenisera današnjice Carlos Alcaraz.