NAGA

Ajla Saračević osvojila dvije zlatne i jednu srebrenu medalju

Ustupljena fotografija

Na takmičenju „NAGA Europe Grappling Championship” predstavnica BJJ Akademije „Active-R Team“ Ajla Saračević osvojila dvije zlatne i jednu srebrnu medalju

Na takmičenju „NAGA Europe Grappling Championship” (NAGA – skraćeno od The North American Grappling Association) održanom 5. oktobra 2024. godine u dvorani Kreissporthalle u Limburgu (Njemačka), predstavnica BJJ Akademije „Active-R team“ Ajla Saračević napravila je sjajan rezultat osvojivši dva zlatna i jedno srebreno odličje.

Ajla Saračević osvojila je zlatnu medalju u kategoriji Teens Gi (Female) / Expert / 50 – 54.9 / 14-15 godina i kategoriji Teens No-Gi (Female) / Expert / 55 – 59.9 / 14-15 godina, te srebrnu medalju u kategoriji Teens No-Gi (Female) / Expert / 50 – 54.9 / 14-15 godina.

Pored Ajle Saračević još jedan predstavnik BJJ Akademije „Active-R team“ Fuad Saračević zabilježio je zapažen nastup, te ovom prilikom osvojio zlatnu medalju u kategoriji Men Gi / Black / Super Heavy Weight (100 Kg to 114.9 Kg) / Director (40+).

The North American Grappling Association (NAGA) je najveća svjetska organizacija turnira u mješovitom grapplingu s tradicijom starom preko 28 godina. Ove godine evropsko takmičenje „NAGA Europe Grappling Championship” održalo se u Limburgu (Njemačka) u dvorani Kreissporthalle.