Maksimović eurogolom donio bod Zvijezdi 09 protiv Tuzla Cityja

zvijezda 09

Fudbaleri Zvijezde 09 i Tuzla Cityja remizirali su u derbiju začelja Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na Gradskom stadionu u Ugljeviku konačan rezultat bio je 1:1.

Prva opasnost je bila pred golom domaćina u 14. minuti. Tada je golman Jelovac pogriješio i poklonio loptu Hadžiću, koji dodaje do Nukića, a on ne koristi poklon i ostaje 0:0.

Prva loša vijest za Savu Miloševića

hadžikadunić se povrijedio

Samo tri minute poslije nova stopostotna šansa za Tuzla City. Delimeđac je ovaj put proigrao Nukića, kojeg ovaj put zaustavlja Jelovac.

Zvijezda 09 je prvu šansu imala u 26. minuti preko Danonskog, čiji šut glavom završava preko gola.

Veliku priliku je domaćin imao u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Godswill je šutirao iz neposredne blizine, ali Fejzić sjajno brani.

Tri minuta za dva gola

Nukić je s promašajima nastavio u drugom poluvremenu. U 48. minuti je loše zahvatio loptu u dobroj poziciji, da bi uslijedila kontra Zvijezde 09, koju promašajem završava Blažević.

U 56. minuti Pantelić dobro šutira, ali brani Jelovac, da bi na odbijenu loptu natrčao Hadžić i poslao je preko gola.

Potom Hadžić šutira glavom, Jelovac brani, a u 64. minuti je Tuzla City poveo.

Karjašević je asistirao za Pantelića i izbacio ga samog pred Jelovca, kojeg ovaj matira za 1:0 vodstvo Tuzla Cityja.

No, radost gostiju nije dugo trajala, pošto u 67. minuti divno iz slobodnjaka pogađa Maksimović i poravnava na 1:1.

Uslijedio je miran period igre, a onda su se oba tima potpuno otvorila u samom finišu i pravo je čudo da nismo vidjeli više niti jedan gol. Ipak, ostalo je 1:1.