Premijer liga BiH

Zrinjski slavio u hercegovačkom derbiju i zasjeo na vrh ljestvice

Nogometaši Zrinjskog svladali su Široki Brijeg rezultatom 3:0 u susretu 8. kola Premijer lige i zasjeli na vrh ljestvice domaćeg nogometnog prvesntva.

Od prve minute utakmice domaći nogometaši potisnuli su Širokobriježane na njihovu polovicu. Gosti su se uspješno branili do 28. minute kada je za 1:0 pogodio Fran Topić.

U drugom poluvremenu Zrinjski je uduplao svoju prednost u 82. minuti nakon velike pogreške odbrane Širokog Brijega. Patrick Stanić pokušao je vratiti loptu svom vrataru, ali umjesto golmana pronašao je Nardina Mulahusejinovića koji je pogodio za 2:0.

Za konačnih 3:0 u 85. minuti glavom nakon udarca iz ugla pogodio je Hrvoje Barišić.

Ranije u utorak Radnik je u Bijeljini svladao Slobodu 2:0, a Velež je u Gabeli bio bolji od GOŠK-a 4:0.

U srijedu se igraju preostala tri susreta 8. kola, a sastaju se Sloga – Igman, Posušje – Borac i Sarajevo – Željezničar.

Zrinjski je trenutno prvi na ljestvici sa 16 bodova, koliko ima i drugo Sarajevo uz nešto slabiju gol razliku. Slijede Posušje (14), Željezničar (13), Radnik (10), Velež (9), Široki Brijeg (9) itd.