kvalifikacije za el

Zrinjski razbio Islanđane za 45 minuta

kis gol zrinjski

Zrinjskog na posljednjoj prepreci na putu ka grupnoj fazi Evropa lige čeka austrijski LASK

Nakon prvih 45 minuta utakmice kvalifikacija za Ligu Evrope aktuelni prvak BiH Zrinjski vodi s 5:0 protiv islandskog Breidablika.

Goste je već u 2. minutu načeo Kiš. U 22. minutu Malekinušić je povećao na 2:0, a osam minuta kasnije Kiš je ponovo zabio za 3:0, asistirao mu je Bilbija.

Gosti su u 32. minutu ostali s igračema manje nakon što je Einarsson dobio drugi žuti karton.

Minutu kasnije Bilbija je na asistenciju sjajnog Matije Malekinušića zabio za 4:0. Fantastično prvo poluvrijeme zatvorio je upravo Malekinušić svojim drugim golom, za 5:0.

Podsjećamo, Zrinjskog na posljednjoj prepreci na putu ka grupnoj fazi Evropa lige, u slučaju prolaska protiv Islanđana što je sada itekako izvjesno, čeka austrijski LASK.