pobjeda vitorije

Zrinjski okončao evropski put? Iz Portugala se vraćaju kući s tri gola zaostatka

Drugo poluvrijeme za viceprvaka BiH bilo je prava noćna mora. Već u prvoj minuti nastavka Vitorija dolazi do vodstva

Nogometaši Zrinjskog izgubili su u prvoj utakmici kvalifikacija za Konferencijsku lige na gostovanju kod Vitorije Guimaraes rezultatom 3:0.

“Plemići“ su odigrali odlično prvo poluvrijeme kada su uspjeli su osujetiti sve nalete portugalskog tima i na odmor otići s rezultatom 0:0.

Ipak, drugo poluvrijeme za viceprvaka BiH bilo je prava noćna mora. Već u prvoj minuti nastavka Vitorija dolazi do vodstva.

Tiago Silva je ubacio loptu, a lakši dio zadatka ostao je Ricardu Mangasu koji je čekao loptu na drugoj stativi i proslijedio je u mrežu.

Zrinjski se nije oporavio od prvog, a ubrzo je primio i drugi gol.

Igrao se 51. minut kada je Tijago Silva centrirao iz kornera, a golmana Marka Marića matirao Toni Borevković.

Kada se činilo da će Zrinjski revanš dočekati s dva gola zaostatka, rezervista Joao Mendes je pogodio u 89. minuti za konačnih 3:0.

Revanš se igra se narednog četvrtka u Mostaru.