pripremna utakmica

Željezničar slavio protiv Kruševa

zeljeznicar krusevo

Željezničar novu sezonu počinje duelom na Grbavici kada će gostovati Široki Brijeg.

Sarajevski premijerligaš, Fudbalski klub Željezničar, na domaćem terenu je igrao pripremnu utakmicu protiv HNK Kruševo. Plavi sa Grbavice su nakon 90 minuta igre i posljednjeg zvižduka slavili sa ubjedljivih 4:0.

Za Željezničar su od prve minute zaigrali Abdulahović, Odinaka, Drina, Šemdin, Mahmić, Karić, Fočo, Laušević, Al Jaber, Cvetanovski i Zubanović.

Do vodstva su fudbaleri Željezničara stigli sredinom prvog poluvremena, tačnije u 28. minuti kada je pogodio Abdulmalik Al-Jaber, do kraja su fudbaleri domaće ekipe uspjeli udvostručiti prednost, a gol za 2:0 postigao je Faris Zubanović.

Drugo poluvrijeme donijelo je novi gol Željezničara, već u 49. minuti pogodio je Drina za vodstvo od 3:0. Harun Karić deset minuta kasnije dobija direktan crveni karton, no ni to nije poremetilo igrače Željezničara koji su uspjeli postići još jedan gol do kraja susreta, strijelac je bio Laušević.