Velika nada FK Sarajevo mora “pod nož”

hamza catakovic

Mladi napdač FK Sarajevo Hamza Čataković u meču Omladinske juniorske Premijer lige BiH protiv Olimpica doživio je tešku povredu koljena. Stradali su prednji križni ligamenti, i operacija će biti neizbježna.

Talentovani napadač koji kuca na vrata prvog tima, sa terena će odsustvovati minimum šest mjeseci.

Čataković (19) je u protekloj sezoni potvrdio svoj veliki talenat s 23 postignuta gola, a trener prvog tima Almir Hurtić namjeravao mu je dati puno veću minutažu iduće sezone.

Čataković je za prvi tim debitovao u mandatu Miodraga Ješića koji mu je pružio priliku u revanš susretu 1/8 finala Kupa BiH protiv Slavije (4:0) gdje ubilježio asistenciju. Novu šansu u prvom timu dobio je upravo dolaskom Hurtića na klupu, i opet protiv Slavije u ligaškom duelu (3:0). Bilo mu je dovoljno devet minuta da postigne svoj prvjenac u seniorskom timu bordo tima.

Upisao je još dva prvenstvena nastupa u prvom timu prošle sezone, protiv Veleža i Mladosti. Za 108 minuta provedenih na travnjaku u prvom timu zabio je gol i dva puta asistirao.