Susret 11. kola

Velež konačno prekinuo niz poraza i pregazio Posušje

fk velez

Ovom pobjedom Velež se približio sigurnoj zoni koja je sada udaljena samo bod, dok Posušje ostaje na petoj poziciji.

Fudbaleri Veleža večeras su u Mostaru deklasirali ekipu Posušja rezultatom 3:0 i tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

Prvo poluvrijeme proteklo je u tvrdoj igri, ali i nešto boljom igrom domaćih, a na golove smo čekali do drugog poluvremena.

Dvije velike šanse propustili su domaći na startu drugog dijela, a onda je u 54. minuti dosuđen penal za domaće nakon igranja rukom jednog igrača Posušja u svom kaznenom prostoru.

Siguran realizator penala bio je Mihael Mlinarić za vodstvo Veleža u 56. minuti.

Samo 10 minuta kasnije sve je riješeno. Rezervista iz Gruzije Zurab Museliani pogađa prvi put u dresu Veleža za ovjeru trijumfa Rođenih.

Na konačnih 3:0 postavio je iskusni Nermin Haskić u 82. minuti.