euro 2024

Ukrajina se velikim preokretom vratila u igru za prolaz dalje

yermchuk ukrajina

Nogometna reprezentacija Ukrajine pobijedila je u drugom kolu takmičenja po grupama na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Ukrajinci su savladali reprezentaciju Slovačke rezultatom 2:1. Slovačka je povela goolom Scrhranza u 17. minutu i sve do 54. minuta bila u nokaut fazi. No, onda je fantastični Mykola Shaparenko nakon dodavanja Zinchenka pogodio za izjednačenje.

I taj rezultat je Slovacima odgovarao, no do kraja utakmice nisu uspjeli sačuvati ni bod.

Roman Yaremchuk pogodio za potpuni preokret

Gol za potpuni preokret i pobjedu Ukrajine postigao je Roman Yaremchuk u 80. minutu utakmice. Asistirao mu je strijelac prvog gola za Ukrajinu Shaparenko.

Druga utakmica drugog kola u ovoj grupi na programu je sutra, kada igraju Belgija i Rumunija. Meč je na programu od 21 sat.

Trenutno Rumuni, Ukrajinci i Slovaci imaju po tri boda, dok je Belgija na začelju bez bodova.

U nastavku današenjeg programa igraju se još  dva susreta u D-grupi.

Od  18 sati snage će u Berlinu odmjeriti Poljska i Austrija, a od 21 sat u Lreipzigu igraju Nizozemska i Francuska.