euro 2024

UEFA odabrala najbolji gol prvog kola na EP u Njemačkoj

STANCIU

Pogledajte četiri najbolja gola prvog kola na EURO 2024…

UEFA je odabrala najbolje golove prvog kola na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Radi se o četiri fantastična gola, a ono što je sigurno jeste da o onom koji je proglašen najboljim nije bilo ni trunke dileme. Nagradu zasluženo nosi Mert Muldur reprezentativac Turske koji je zabio fantastičnim volej udarcem u 25. minutu duela protiv Gruzije (3:1) za vodstvo njegove reprezentacije 1:0.

Među četiri najbolja našao se još jedan Turčin i opet vjerovatno niko neće imati zamjerke na takvom izboru. Arda Guler donio je Turskoj novo vodstvo u 65. minutu, ovaj put za 2:1 majstorskim golom, a njegov gol zauzeo je treće mjesto.

Pored dvojice turskih reprezentativaca privilegiju da se nađu među strijelcima četiri najbolja gola prvog kola dobili su i Rumun Nicolae Stanciu strijelac u pobjedi Rumuna nad Ukrajincima (drugo mjesto), te Italijan Nicolo Barella u dvoboju protiv Albanije (četvrto mjesto).

Pogledajte četiri najbolja gola prvog kola na EP…