nogometni kup bih

Tuzla City nakon jedanaesteraca slavila protiv Širokog Brijega na Pecari

l_2c5beef24e4deb519349c06137f4502f

Tuzla City je pobjedom 6:7 izborila plasman u četvrtfinale Kupa

U posljednjem susretu 1/8 finala Kupa BiH na Pecari je FK Tuzla City izbacio domaćina NK Široki Brijeg nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 6:7, dok je rezultat nakon regularnog dijela susreta bio 2:2.

Tuzla City je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izborila četvrtfinale Kupa BiH, a odlučujući jedanaesterac realizirao je Dino Ćorić.

Široki Brijeg je poveo u 18. minuti pogotkom Radića koji se najbolje snašao i nakon udarca Lovrića skrenuo loptu u mrežu. Gosti su se vratili u igru nakon što je s 11 metara pogodio Irfan Hadžić.

Pred sam kraj prvog poluvremena Fejzić je srušio Bagarića, a sudac Gigović je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Bože Vukoja, a njegov udarac je obranio gostujući vratar.

Ipak, na asistenciju pomoćnika Gigović ponavlja izvođenje jedanaesterca i Vukoja je siguran za vodstvo domaćih.

Tuzla City je bolje otvorila drugo poluvrijeme i vratila stvari na početak. Diaby se najbolje snašao pred golom i pogodio za 2:2.

Ostalo je 2:2 i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a Tuzla City je pobjedom 6:7 izborila plasman u četvrtfinale Kupa.