Sloboda savladala Mladost, Zrinjski slavio u Mostaru

sloboda mladost111

Fudbaleri tuzlanske Slobode nastavili su s odličnim nastupima u ovoj sezoni Premijer lige BiH. Tuzlaci su danas u okviru 24. kola domaćeg prvenstva na stadionu ”Tušanj” savladali Mladost iz Doboj – Kaknja s 2:0 .

Sloboda je došla do vodstva već u 4. minutu utakmice nakon što je gol postigao Anes Haurdić, a ”tačku na i” stavio je Zajko Zeba u 56. minutu za šesnaestu ovosezonsku pobjedu Tuzlaka.

Pobjedu je ubilježio i Zrinjski koji je sa 2:1 u Mostaru slavio protiv Borca, te je tako zadržao vrh tabele.

Dvostruki strijelac za Plemiće bio je Zakarić, dok je tri minute prije kraja pogodak za Banjalučane postigao Maletić.

Važne pobjede u borbi za opstanak u društvu najboljih ostvarile su ekipe Travnika i Olimpica. Travnik je na svom terenu s 3:1 bio bolji od Viteza, dok je Olimpic u gostima slomio otpor Veleža i pobijedio s 1:0.

Čelik je u Zenici savladao Slaviju s 2:0, a istim je rezultatom Široki bio bolji od Rudara.