Široki Brijeg u derbiju pobijedio Sarajevo

siroki-sarajevo

Odigrane su posljednje dvije utakmice Premijer lige uoči zimske stanke, a u obje su slavili domaćini.

U derbiju je Široki Brijeg s minimalnih 1:0 na Pecari pobijedio Sarajevo.

Domaćini su već u 12. minuti imali lijepu priliku, ali je Krstanović pucao preko gola. Gosti su imali dvije prilike preko Benka, ali rezultat se nije mijenjao.

Odmah na početku nastavka velika prilika za Krstanovića koji je sam izašao pred Plakala, ali mu je golman Sarajeva to obranio. U 62. minuti velika prilika za Benka, ali se nije najbolje snašao.

Jedini gol pao je u 69. minuti kada je odličnim udarcem s 25 metara zabio Kožul.

Do kraja utakmice Sarajevo je pokušavao preko Duljevića i Benka, ali rezultat se nije mijenjao

Željezničar je s 3:0 pobijedio Vitez na Grbavici.

Slab smo nogomet vidjeli u prvih 45 minuta, a Željo je poveo u 47. minuti preko Beganovića. Domaćinu je put do pobjede olakšao Barišić izravnim crvenim kartonom u 70. minuti zbog udaranja protivnika.

Za 2:0 je pogodio Mujagić na asistenciju Blagojevića u 80. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Hadžiahmetović u sudačkoj nadoknadi.