Senegal slavio, Poljska pobijedila samu sebe (VIDEO)

senegal

Nogometna reprezentacija Senegala je u drugom meču prvog kola grupe ”H” Svjetskog prvenstva u Rusiji na moskovskoj Otkrytiye Areni savladala danas Poljsku, rezultatom 2:1.

Afrički predstavnik do pobjede je došao nakon dvije velike greške Poljaka.

Prvo je u 37. minuti Thiago Cionek postigao autogol, kada je slabašni šut senegalskog igrača skrenuo u vlastitu mrežu.

Do velike prednosti od 2:0 Senegal je došao u 60. minuti kada je Mbaye Niang izašao pred istrčalog Szczesnyog, prošao ga i pospremio loptu u mrežu.

Zanimljivo je da je Niangu nekoliko trenutaka prije toga ukazivana pomoć van terena, te je prilikom vraćanja u igru pročitao namjeru Poljaka i presreo povratnu loptu golmanu i postigao gol.

Gol nade za Poljake postigao je glavom Grzegorz Krychowiak u 86. minuti nakon slobodnog udarca.

Ipak, Senegalci su do kraja meča uspjeli sačuvati prednost od 2:1 i upisati vrlo važne bodove u prvom meču grupne faze.

Utakmicom Poljska – Senegal završeno je prvo kolo grupne faze Mundijala u Rusiji.

U drugom duelu iste grupe, reprezentacija Japana je, rezultatom 2:1, danas pobijedila selekciju Kolumbije.

Domaćin Rusija i selekcija Egipta večeras od 20 sati otvaraju drugo kolo u grupi ”A”.