Sarajevo pobijedilo Metalleghe s 4:0

fk sarajevo

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su Metalleghe BSI s 4:0, u prvom prijateljskom meču koji je ”bordo” tim odigrao u sklopu priprema za drugi dio sezone Premijer lige BiH.

U prvom poluvremenu utakmice u Čitluku ekipa iz Jajca i lider na tabeli Prve lige Federacije BiH pružila je dobar otpor aktuelnom prvaku BiH, ali Sarajevo je u drugom poluvremenu zaigralo mnogo bolje i u potpunosti nadigralo protivnika.

Iako su u prvom poluvremenu obje ekipe imale dobre prilike za postizanje gola, mreže su mirovale. ”Bordo” tim dolazi do vodstva u 62. minutu nakon ubačaja iz kornera, a strijelac je bio Barbarić, a drugi gol na meču postigao je Bekić u 78. minutu utakmice.

U posljednjim minutama meča Sarajevo je postiglo još dva gola. Prvo je u 84. minutu Simeunović povisio na 3:0, a dva minuta kasnije svoj drugi gol na ovom meču postiže Bekić za konačnih 4:0.