arapski kup prvaka

Ronaldo osvojio prvi trofej s Al Nassrom, radovao se kao da mu je prvi u karijeri

ronaldo trofej al nassr

Bio je to Porugalcu 35. trofej u karijeri

Cristiano Ronaldo osvojio je svoj prvi trofej s Al Nassrom.

U dramatičnoj utakmici punoj prekršaja i s igračem manje Al Nassr je nakon produžetaka pobjedom 2:1 protiv velikog rivala Al Hilala osvojio Arapski kup prvaka. Junak pobjede bio je Ronaldo, koji je s dva gola donio ovaj trofej svojoj ekipi.

Na terenu je bilo puno velikih imena, ali Sadio Mane, Cristiano Ronaldo i Marcelo Brozović na kraju su slavili jer su uzeli trofej Kalidou Koulibaliyju, Rubenu Nevesu, Malcomu i Sergeju Milinković-Saviću. Al Hilal je poveo u 51. minutu golom Michaela. Potom je Al Nassr u 71. minuti ostao s igračem manje kada je crveni karton dobio Al-Amri.

Samo tri minute kasnije Al-Ghannam je prošao po desnoj strani i namjestio Ronaldov 18. gol u 24. nastupu za Al Nassr.

U produžecima je Al Nassr bio znatno bolji, a to je Ronaldo okrunio golom glavom u 98. minuti za trofej.

Njegovo slavlje nakon što je sudija odsvirao kraj utakmice oduševilo je fudbalske fanove širom svijeta. Pogledajte Ronalda u 38. godini, nakon što je osvojio u karijeri skoro sve što se osvojiti može…

Bio je to Porugalcu 35. trofej u karijeri.