Roma konačno pobijedila: Sjajan debi Zukanovića, Pjanić strijelac

Roma – Frosinone

Ekipa Rome zabiježila je nova tri boda, ali uz dosta više problema nego što je bilo ko očekivao.

Frosinone spada među najslabije ekipe Serije A, ali se danas jedan od konkurenata za titulu umalo obrukao sa tim timom.

Ipak, ekipa Luciana Spalettija je zabilježila novu pobjedu, upisala nova tri boda i to je ono što će se pamtiti. Na kraju je bilo 3:1 u korist domaćih.

Frosinone je imao dobru priliku na startu meča, nakon kornera novi fudbaler Rome, Ervin Zukanović je sjajno intervenisao i spasio čist gol. Ipak, iako su gosti bili i više nego ravnopravni, Roma je uspjela da dođe do gola već u prvih dvadeset minuta.

Učinio je to Nainggolan, sjajno se snašao, savladao golmana gostiju i doveo Romu u prednost od 1:0.

Gosti stižu veoma brzo do izjednačenja u 24. minutu preko Ciofanija, potpuno zasluženo, reklo bi se.

Ipak, dvojac koji je stigao u ovom prelaznom roku, Ervin Zukanović i Stefan El Shaarawy, rešili su utakmicu. Razmijenili su dobre pasove, El Shaarawy je dobio loptu i sjajno šutirao, Leali je po drugi put bio savladan.

Do kraja Roma je držala prednost, iako su gosti čak i prijetili u par situacija. Konačan rezultat postavlja Miralem Pjanić odmjerenim i veoma preciznim udarcem u 84. minutu na asistenciju Francesca Tottija.

Tek tada su u potpunosti pali gosti, Pjanić je mogao da postigne još jedan gol, ali mu nije pošlo za nogom da to učini.