Remi u Mariboru: Zrinjski se oprostio od kvalifikacija Lige prvaka

zrinjski maribor111

Aktuelni prvak BiH Zrinjski nije uspio izboriti plasman u treće pretkolo Lige prvaka.

Izabranici Blaža Sliškovića igrali su neriješeno protiv Maribora u “Ljudskom vrtu”, te se oprostili od takmičenja obzirom da su u prvoj utakmici u Mostaru izgubili sa 2:1.

Plemići su poveli u sedmoj minuti. Todorović je pogodio mrežu Maribora nakon kombinacije s Bilbijom.

Zrinjski je narednu šansu imao u 21. minuti, no Stojkić nije bio precizan.

Maribor je poravnao šest minuta kasnije eurogolom Vilera. Golman Zrinjskog Kenan Pirić je pogrešno procijenio let lopte, koja je na kraju završila u njegovoj mreži.

Plemići su imali inicijativu do kraja prvog poluvremena, ali promjene nije bilo.

Mostarski klub se nije predavao ni u drugom poluvremenu. Todorović i Perišić su imali najbolje panse, no nisu uspjeli postići drugi pogodak.

Maribor je mogao do pobjede u 88. minuti, kada je pokušao Jasmin Mešanović, a koji je u slovenski klub stigao upravo iz Zrinjskog.