euro 2024

“Pregaženi” Gruzijci, u četvrtfinalu ćemo gledati duel Španija – Njemačka

Španija će u četvrtfinalu, 5. jula u Stuttgartu igrati protiv Njemačke koja je u subotu sa 2:0 porazila Dansku.

Nogometaši Španije su ubjedljivo savladali Gruziju rezultatom 4:1 iako su prvi primili gol i tako stigli do plasmana u četvrtfinale Evropskog prvenstva gdje ih čeka Njemačka.

Gruzija je iznenađujuće povela autogolom Robina Le Normanda u 18. minutu, ali se na odmor otišlo sa 1:1 posle gola Rodrija u 39. minutu. Vezista Manchester Cityja je posle dodavanja Nica Williamsa preciznim udarcem sa 18 metara matirao do sad možda i najboljeg golmana turnira Giorgija Mamardašvilija.

Španija je preokrenula u 51. minutu, posle centaršuta Yamala Fabiana Ruiza je udarcem glavom sa pet metara lako poslao loptu u mrežu.

Odličnu partiju Williams je krunisao golom posle solo akcije u 75. minutu za 3:1, a rezervista Dani Olmo je postavio konačan rezultat u 83. minutu.

Španija i Njemačka će četvrtfinalni meč odigrati u Sttutgartu, 5. juna u 18 časova. Poznat je još jedan četvrtfinalni par, to je duel Engleske i Švicarske, koji je zakazan za 6. jul od 18 časova u Dizeldorfu.