Wwin liga BiH

Posušje se ne šali: Savladali Radnik i skočili na drugo mjesto

Posušje je ovom pobjedom skočilo na drugo mjesto iza vodećeg Sarajeva, dok je Radnik trećim uzastopnim porazom došao u neugodnu situaciju nakon sedam kola.

Fudbaleri Posušja večeras su u okviru 7. kola Wwin lige BiH na domaćem terenu savladali ekipu Radnika rezultatom 3:1.

Početnu terensku inicijativu domaći su krunisali već u 20. minuti kada je Pavković matirao Samurovića za vodstvo 1:0, a do isteka prvog dijela uglavnom se igralo na sredini terena bez izrazitih šansi.

Sve je bilo riješeno već na početku drugog dijela. Petrović je postigao drugi pogodak za velikih 2:0, a iako je do kraja susreta Radnik napadao, domaći su nakon krasne akcije u 80. minuti preko Kobiljara postigli novi gol za 3:0.

Bijeljinci su do kraja samo uspjeli ublažiti poraz golom Pantelića iz penala za konačnih 3:1.