Pariz 2024

Nogometašice Njemačke osvojile bronzu, Španjolke profulale penal u sudijskoj nadoknadi

Pogodak odluke vrijedan bronzane medalje postigla je Giulia Ronja Gwinn u 65. minuti iz jedanaesterca

Nogometne reprezentativke Njemačke osvojile su brončanu medalju na Olimpijskim igrama, u Lyonu, dvoboju za treće mjesto, Njemice su pobijedile Španiju s 1:0.

Pogodak odluke vrijedan bronzane medalje postigla je Giulia Ronja Gwinn u 65. minuti iz jedanaesterca. Španija je bila milimetrima blizu produžetaka jer joj je u sudijskoj nadoknadi nadoknadi dosuđen jedanaesterac. Proslavljena španska nogometašica Alexia Putellas je preuzela odgovornost, ali je njen udarac s bijele tačke obranila njemačka vratarka Ann-Katrin Berger.

Time su njemačke nogometašice osvojile već četvrtu bronzanu medalju u historiji olimpijskih igara. Jednom su bile i pobjednice, dogodilo se to 2016. godine u Rio de Janeiru.

Španske nogometašice, inače aktualne svjetske prvakinje, još uvijek moraju čekati na premijernu olimpijsku medalju.

Finalna utakmica u kojoj igraju Amerikanke i Brazilke na rasporedu je u subotu s početkom u 17 sati.

Amerikanke su dosad rekorderke s četiri naslova olimpijskih prvakinja, dok su Brazilke dva puta gubile u finalima.