euro 2024

Njemačka u sudijskoj nadoknadi obezbijedila prvo mjesto u grupi, pobjeda Mađarske

njemačka švicarska

Odigrane utakmice posljednjeg kola u Grupi A Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj

Nogometaši Njemačke i Švicarske odigrali su neriješeno 1:1 u susretu trećeg kola Evropskog prvenstva.

Nijemci su u sudijskoj nadoknadi postigli izjednačujući pogodak i tako izbjegli prvi poraz te zadržali prvo mjesto u grupi.

Švicarska je povela u 28. minuti golom Ndoyea, a domaćini Evropskog prvenstva izjednačili su u drugoj minuti sudijske nadoknade preko Füllkruga.

Obje reprezentacije postigle su po još jedan pogodak, koji su poništeni nakon intervencije VAR-a.

Na kraju su Nijemci ipak završili kao pobjednici grupe sa sedam bodova, dok su Švicarci drugoplasirani sa dva boda manje.

Gol u 100. minuti utakmice

U drugom meču u ovoj grupi Mađarska je golom Ccobotha u 10. minuti sudijske nadoknade pobijedila Škotsku sa 1:0 i osvojila prve bodove. Mađari su na kraju osvojili treće mjesto sa tri boda i morat će sačekati rasplet u ostalim grupama kako bi saznali jesu li među četiri trećeplasirane ekipe koje nastavljaju takmičenje u osmini finala.

Škotska je prvenstvo završila na posljednjem mjestu s jednim bodom.