Liga prvaka

Moćni Juve pregazio PSV, Aston Villa slavila u Švicarskoj

Fudbaleri Juventusa su na najbolji mogući način krenuli u ovogodišnju Ligu prvaka. Tim Thiaga Motte večeras je na Juventus Areni deklasirao PSV rezultatom 3:1.

Centralna figura utakmice bio je mladi Turčin Kenan Yildiz, koji je pokazao da će biti ogromno pojačanje za Staru damu, a igrom je opravdao povjerenje da mu se da legendarna “desetka” na dresu, a zna se dobro ko je sve prije njega nosio taj broj.

Upravo je Yildiz doveo Juventus u vodstvo u 21. minuti, a pogodio je maestralno pogodivši lijeve rašlje golmana PSV-a.

Svega šest minuta kasnije Juve je udvostručio svoju prednost, a pogodio je McKennie.

Na 3:0 povisio je Nico Gonzales, koji je tako opravdao veliki novac koji je torinski tim uložio u njegovo dovođenje.

Do kraja utakmice gosti iz Nizozemske su došli do počasnog gola, a strijelac je bio Saibari u 93. minuti.

U drugoj utakmici koja je također igrana od 18:30 sati Aston Villa je deklasirala u Švicarskoj domaći Young Boys rezultatom 3:0.

Na stadionu Wankdorf sve je bilo riješeno već nakon prvog poluvremena kada je Villa imala dva gola prednosti, a strijelci su bili Tielemans u 27. i Ramsey u 38. minuti.

Konačnih 3:0 postavio je u drugom poluvremenu Onana u finišu susreta.