Mladi golman snažno udario glavom u stativu, nije mogao nastaviti utakmicu

golman stativa333

Mile Svilar, 18-godišnji golman Benfice, nije mogao završiti utakmicu Liga kupa protiv Vitorije Setubal (2:2) jer je neposredno prije prvog gola suparnika povrijedio glavu kada se snažno zabio u stativu.

U 30. minuti Vitoria je imala korner na desnoj strani, odakle je lopta ubačena pred gol.
Paciencia na sedam metara od vrata puca glavom, a Svilar se baca u svoj desni ugao i brani udarac .

Nažalost, odmah potom se u letu, nemoćan spriječiti neizbježno, snažno glavom zabio u stativu.

Ovo je iskoristio Vitorijin igrač Fernandes i glavom loptu poslao u nebranjenu mrežu, dok se Svilar na travi previjao od bolova.

Pružena mu je pomoć i nastavio je braniti, ali nije mogao izdržati duže od sedam minuta, kada ga je zamijenio Varela. Svilar je bio u takvom stanju da su ga s terena morala ispratiti dva ljekara.