Nastavljau s trijumfima

Kakva Barca, moćna Barca: Sedam komada u demoliranju Valladolida

Brazilac Raphinha postigao hat-trick

Barcelona ove sezone izgleda moćno. Tako bi se ukratko mogla opisati forma ekipe Hansa Flicka na početku prvenstva, gdje Blaugrana ima sve četiri pobjede, a danas su na Montjuicu deklasirali Valladolid, a bilo je čak 7:0.

Centralna figura meča bio je Brazilac Raphinha koji je zabio hat-trick, ali i ostali igrači Barce su briljirali, što dovoljno govori u kakvoj se formi sama ekipa nalazi.

Sve je bilo riješeno nakon prvog poluvremena kada je Barca vodila 3:0, a redom su pogađali Raphinha, Lewandowski i Kounde u sudijskoj nadoknadi.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je tamo gdje je sve stalo u prvom, dakle dominacijom Barce, koja je na momente podsjetila na ekipu od prije 10-ak godina, kada su tika-takom uništavali sve pred sobom.

Nova dva gola u drugom dijelu djelo su Raphinhe, da bi za 6:0 zabio Dani Olmo, kojem je ovo drugi gol zaredom u dresu Barce.

Konačnih 7:0 postavio je rezervista Torres u 85. minuti.

Barca je prva sa 12 bodova iz četiri kola.