Nova pobjeda prvaka

Haaland kao na traci: Zabio drugi hat-trick zaredom

U Engleskoj ništa novo

Aktuelni prvaci Engleske, fudbaleri Manchester Cityja savladali su na gostovanju u Londonu ekipu West Hama rezultatom 3:1 i tako zadržali stopostotni učinak na početku nove sezone.

Ponovo je ključna figura utakmice bio sjajni Erling Haaland, koji je drugu utakmicu zaredom postigao hat-trick.

Prvi je zabio već u 10. minuti kada su “Građani” poveli.

Samo devet minuta kasnije West Ham je stigao do izjednačenja nakon što je Dias nesretno loptu poslao u svoju mrežu.

Ipak, sjajni Haaland je nakon pola sata igre postigao još jedan pogodak nakon što je zakucao loptu pod prečku te doveo City u vodstvo od 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je fenomenalni Haaland koji je šest minuta prije kraja meča pobjegao odbrani domaćih i potom rutinski pogodio te zaokružio hat-trick. Podsjetimo, Haaland je i u prošlom kolu ostvario hat-trick te je fenomenalno otvorio novu sezonu.

City nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova, a u narednom kolu dočekuje Brentford. West Ham je osvojio tri boda te mu slijedi gostovanje Fulhamu.