Građani minimalno do nove pobjede

Haaland donio novu pobjedu Cityju i vratio ga na prvo mjesto

haaland

Erling Haaland postigao je rani gol u petoj minuti za prvaka, koji se potom namučio za pobjedu na stadionu Etihad.

Fudbaleri Manchester Cityja danas su u okviru 8. kola Premiershipa na svom Etihadu minimalnim rezultatom 1:0 savladalo Southampton 1:0.

Ovom pobjedom izdvojili su se na vrhu tabele i sada imaju dva boda više od Liverpoola.

U ostalim susretima bilo je uzbudljivo. Ipswich je kod Brentforda poveo s 2:0, domaćini su preokrenuli na 3:2, da bi Ipswich s igračem manje u 86. minuti preko Liama Delapa izjednačio. U 97. minuti Brian Mbuemo donosi pobjedu Brentfordu.

Aston Villa je golom Rossa Barkleyja povela protiv Bournemoutha, da bi Evanilson u šestoj minuti nadoknade donio gostima bod.

Brighton je vodio protiv Wolvesa 2:0 sve do 88. minute, kada su Ait Nouri i Mattheus Cunha spriječili poraz gostiju.