bundesliga

Ermedin Demirović ponovo zabio, ovaj puta dva, za pobjedu Stuttgarta

ermedin demirovic
Ermedin Demirović

Bosanskohercegovački reprezentativac Ermedin Demirović postigao je nove golove u Bundesligi. Stuttgart je u trećem kolu igrao u gostima kod Borussie (M), i pobijedio s 3:1.

Demirović je odigrao još jedan sjajan susret, a u 58. minuti se upisao i u listu strijelaca te doveo gostujući sastav u vodstvo. Ovim golom Stuttgart je poveo sa 2:1, a samo tri minute kasnije Demirović se još jednom upisao u listu strijelaca i postavio konačan rezultat utakmice. Drugi gol je zabio glavom nakom ubačaja iz kornera.

Demirović tako stigao do trećeg gola u Bundesligi za Stuttgart od dolaska iz Augsburga u isto toliko mečeva. Sada je na drugom mjestu liste strijelaca, a više od njega zabio je samo Hrvat Andrej Kramarić iz Hoffenheima.

Naš napadač je po svemu sudeći u sjajnoj formi. Zabio je nedavno u u dresu BiH u meču protiv protiv Nizozemske (2:5) u okviru Lige nacija.

Stuttgartu je ovo bila prva pobjeda ove sezone. U tri odigrana kola ima pobjedu, remi i poraz.