Džidić skinuo Slobodi Zrinjskog s leđa

Zeničani protiv gašenja NK Čelik

Čelik i Zrinjski odigrali su 2:2 na Bilinom polju u okviru 21. kola BH Telecom Premijer lige. Zeničani su poveli u 25. minutu golom Anela Dedića, što je bio i rezultat prvog dijela utakmice.

U nastavku su Mostarci uspjeli potpuno okrenuti rezultat, no do pobjede ipak nisu stigli.

Danijel Graovac je pogodio u 50. minutu za poravnanja, a Jasmin Mešanović u 82. iz penala doveo Zrinjski u vodstvo.

Ipak, tri minuta kasnije Aldin Džidić zabio je pogodak za ponovno izjednačenje i postavio konačan rezultat utakmice.

Remijem u Zenici Zrinjski je izgubio korak sa Slobodom, pa sada Mostarci zaostaju tri boda iza lidera. U narednom kolu Sloboda dočekuje Želju na Tušnju, dok je Zrinjski domaćin Rudaru iz Prijedora Pod Bijelim brijegom.