Džeko pogodio 29. put ove sezone

dzeko12

U duelu posljednjeg kola Serije A ove sezone, Roma je dočekala Genou na Olimpicu.

Edin Džeko pogodio je u 10. minutu susreta i tako izjednačio rezultat na 1:1. Bio je to Džeki 29. gol ove sezone, ukupno 39 u svim takmičenjima.

Golom protiv Genoe Džeko je otišao na dva gola viška u odnosu od Mertensa iz Napolija, no nije trebalo dugo čekati na odgovor.

I Napoli je svoj meč protiv Sampdorio počeo u 18 sati, a Mertens igra od prve minute.

1-1 Edin Dzeko Goal 28.05.2017 HD by dailyfootballkick

Tamo je u 36. minutu Napoli poveo s 1:0, a strijelac je bio upravo Mertens. Zabio je Napoli i drugi gol u 42. minutu, no na Džekinu sreću pogodio je Insigne.

Oko 20 sati trebali bi saznati hoće li Džeko postati kralj strijelaca u Serije A za ovu sezonu. Jer, treći na listi Belotti iz Torina sada za Džekom zaostaje četiri gola, i teško da to može nadoknaditi u jednoj utakmici. Torino je domaćin Sassuolu od 20:25 sati.

Inače, Romi treba pobjeda u meču protiv Genoe, jer u suprotnom gubi drugu poziciju od Napolija i direktan plasman u Ligu prvaka.