dva gola

Demirović pogodio i protiv Bayerna

demirovic bayern dva gola
Ermedin Demirović

Ovo je za bh. reprezentativca bio deveti gol u Bundesligi, a dodao je i šest asistencija

Ermedin Demirović bh. reprezentativac se nalazi u sjajonoj formi. U okviru 19. kola Bundeslige postigao je dva gola Bayern Munchenu.

Demirović je u 52. minuti smanjio prednost Bavaraca iz prvog poluvremna od 2:0.

Ovo je za bh. reprezentativca bio deveti gol u Bundesligi, a dodao je i šest asistencija. A, na istoj utakmici zabio je i deseti. Bayern je prethodno u 58. minutu preko Harrya Kanea poveo s 3:1.

U 88. minutu dosuđen je penal za domaće ali ga je promašio Michel. U 94. minutu nakon prekrašaja nad Demirovićem dosuđen je još jedan penal za Augsburg, ali ovaj put je loptu na bijelu tačku namjestio bh. reprezentativac i rutinski pogodio. Kapiten Augsburga se nalazi u sjajnoj formi što može radovati bh. navijače prije utakmica baraža.

Demirović sada dijeli peto mjesto na listi strijelaca sa Victorom Bonaficeom (Bayer Leverkusen).

Ispre nji su samo Denis Undav (Stuttgart) sa 12 golova, Lois Openda (RB Leipzig) sa 13, Serhou Guirassy (Stuttgart) sa 17 i Harry Kane s 23 gola.

Utakmica je završena pobjedom Bavaraca od 3:2.

U preostalim utakmicama odigranim danas Hoffenheim je odigrao 1:1 protiv Heidenheima, Stuttgart je slavio s 5:2 protiv RB Leipziga, a Werder s 3:1 protiv Freiburga.

Remizirali su Wolfsburg i Koln, završilo je 1:1. Lider Leverkusen od 18,30 igra protiv Borussie (M).