poraz francuske

Čudesni dječak Yamal odveo Španiju u finale Eura

Reprezentacija Španije plasirala su u finale Europskog nogometnog prvenstva nakon što je u prvom polufinalnom dvoboju nadigrala Francusku rezultatom 2:1.

Prvi udarac na utakmici zadali su Francuzi u 9. minuti preko Kola Muanija, koji je s 5-6 metara glavom pogodio na asistenciju Kyliana Mbappea za francusko vodstvo.

Taj pogodak nije smeo Špance. Furija je bila bolji protivnik u prvom dijelu i vrlo brzo su došli do preokreta.

Prvo je u 21. minuti Lamine Yamal fantastičnim udarcem s dvadesetak metara svladao francuskog vratara za 1:1, a četiri minute kasnije Dani Olmo prevario je francusku odbranu, šutirao je sa 7-8 metara, a loptu je u svoju mrežu skrenuo Jules Kounde za 2:1.

Drugo poluvrijeme nije bilo na razini prvog. Zadovoljni rezultatom, Španci nisu previše riskirali, a Francuzi, iako u zaostatku, nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti vrata Unaija Simona.

Jednu od rijetkih prilika imali su u 86. minuti kada se Mbappe sjurio prema protivničkom golu, ali je njegov udarac otišao visoko preko grede.

Utakmica je tako završila rezultatom 2:1 i Španija se plasirala u svoje peto finale europskih prvenstava.

Protivnik u finalu bit će im pobjednik drugog polufinala između Engleske i Nizozemske, koje se igra u srijedu.