premijer liga bih

Četvrta uzastopna pobjeda Sarajeva za povratak na prvo mjesto

Fudbaleri Sarajeva su u prvom meču petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras na Koševu pobijedili ekipu Radnika iz Bijeljine sa 2:0.

Sarajevo je upisalo četvrtu pobjedu i zadržalo maksimalan učinak, dok je Radniku ovo bio prvi poraz u sezoni.

Domaći su mnogo bolje otvorili utakmicu i došli do vodstva već u 11. minuti. Đorđević je ubacio iz slobodnog udarca u peterac gostujuće ekipe, gdje se lijepo snšao Bubanja i plasirao loptu pod prečku.

Radnik je imao priliku za izjednačenje u 36. minuti kada je Da Silva sa dva metra pogodio prečku.

Do kraja poluvremena Sarajevo je imalo još jednu priliku preko Guliashvili čiji udarac sa desetak metara brani golman Lakić.

U 86. minuti Turkeš je zatresao mrežu ali je njegov pogodak poništen nakon intervencije VAR-a zbog nedozvoljene pozicije. No, isti igrač se ipak upisao u strijelce u sudijskoj nadoknadi kada je iskoristio asistenciju Unušića i pogodio za konačnih 2:0.

Sarajevo se ovom pobjedom vratilo na čelo tabele sa 12 bodova, dok je Radnik ostao na sedam bodova.