Ubjedljiv trijumf

Borac u Konjicu deklasirao domaći Igman

fk borac bl
Foto> FK Borac

I ono male nade što su domaći imali, ugašene su 55. minuti kada je Denković simulirao prekršaj pred kaznenim prostorom Borca, a sudija Perić mu je zasluženo pokazao žuti karton. S obzirom da je Denković odranije imao žuti karton, dobio je crveni i morao je napustiti teren.

Aktuelni prvaci BiH, fudbaleri Borca danas su deklasirali Igman u Konjicu rezultatom 4:0.
Inače, bio je zaostali susret iz drugog kola Wwin lige BiH.

Sve je bilo riješeno već nakon pola sata igre kada su gosti iz Banja Luke imali visoku prednost. Poveli su već u 4. minuti kada je Kulašin nakon velike gužve zabio za 1:0. Prethodno je katastrofalno u Igmanu pogriješio Posinković.

Dvadeset minuta kasnije Borac je postigao i drugi pogodak. Ogrinec je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio loptu u peterac, a Vranješu nije bilo teško matirati Ćemana za 2:0.

U 30. minuti Ogrinec se mogao upisati i u strijelce, no njegov udarac s ivice kaznenog prostora je odbranio Ćeman.

Igman je prvu pravu priliku imao u 32. minuti kada je u odličnoj šansi bio Tallo, no glavom iz peterca je šutirao preko gola.

U 42. minuti u novoj prilici je bio Kulašin. Pobjegao je Veliću, sjajno šutirao, ali je Ćeman odbranio loptu i skrenuo je u stativu.

Na 3:0 povisio je danas izuzetno raspoloženi Kulašin golom u 69. minuti susreta, a konačnih 4:0 je postavio Čavić.