premijer liga bih

Borac na Pecari od 0:2 protiv Širokog, do preokreta i pobjede od 3:2

Borac u narednom kolu gostuje Veležu, dok će Široki Brijeg dočekati Željezničar

Fudbaleri Borca slavili su na gostovanju kod Širokog Brijega poslije velikog preokreta u posljednjem meču 11. kola Wwin lige s 3:2.

Širokobriježani su imali početka iz snova jer su poslije 15 minuta igre vodili s 2:0 golovima Miroslava Iličića i Domagoja Jelavića.

Međutim, uslijedio je preokre aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine. Prvo je Đorđe Despotović je u 22. smanjio zaostatak, a pet minuta kasnije Zoran Kvržić pogađa za poravnjanje.

S rezultatom 2:2 se otišlo na odmor, a već na startu drugog dijela Borac je stigao do preokreta. Despotović je svojim drugim golom na utakmici donio Borcu vrijedan trijumf.

Borac je trenutno na drugom mjestu s 25 bodova, s tri manje od Zrinjskog, dok je Široki Brijeg šesti s 13 osvojenih bodova.

Borac u narednom kolu gostuje Veležu, dok će Široki Brijeg dočekati Željezničar.