euro 2024

Belgija je dobila Rumune, Lukaku je opet pogodio ali mu je gol poništen

lukaku ofsajd

U posljednjem kolu kada ćemo saznati putnike u nokaut fazu igraju Belgija – Ukrajina, te Slovačka – Rumunija

Fudbalska reprezentacija Belgija pobijedila je Rumuniju u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj. Slavili su Belgijanci s 2:0 golovima Tielemansa i De Bruynea.

Lukaku je i dalje bez gola. Večeras mu je poništen i treći na ovom EP. Lukaku je u dvije utakmice skupio čak sedam udaraca prema golu protivnik, plus tri poništena gola, ali gol nije uspio zabiti.

Belgijanci su bili pod imperativom pobjede nakon poraza u prvom kolu od Slovačke, pa su od početka meča krenuli silovito i već u 2. minuti došli u vodstvo. Lukaku je odigrao povratnu loptu za Tielemansa, koji je s 18 metera pogodio ugao.

Konačan rezultat u 80. minuti postavio je De Bruyne koji je pobjegao odbrani Belgije i pogodio pokraj Nite.

Grupa u kojoj je mogla biti Bosna i Hercegovina (Ukrajinci su nas eliminisali u baražu) pokazala se najneizvjesnijom na EP. Sve četiri reprezentacija, Belgija, Rumunija, Ukrajina i Slovačka u posljednjih 90 minuta ulaze s istim brojem bodova, 3.

U posljednjem kolu, kada ćemo saznati putnike u nokaut fazu, igraju Belgija – Ukrajina, te Slovačka – Rumunija.