Na današnji dan 1996. Grbavica je ponovo oživjela

derbi_grbavica_maj_1996

Na današnji dan 1996. godine odigrana je prva fudbalska utakmica na stadionu Grbavica, nakon reintegracije (19. mart), i to između dva najveća fudbalska kluba u državi.

Željezničar i Sarajevo odigrali su neriješeno, bilo je 1:1, a rezultat je u ovoj utakmici naravno bio u drugom planu.

Izuzetno radosni i ponosni građani, bili su zadovoljni što nakon toliko vremena imali priliku ponovo pogledati fudbalsku utakmicu – značilo je to nastavak rivalstva pomenutih klubova.

Utakmica je završena rezultatom 1:1. Željezničar je došao u vodstvo, u 33. minuti glavom Bulenta Bišćevića.

Poravnali su gosti u 57. minuti iz sjajno izvedenog kontranapada pogotkom Dženana Uščuplića.

Željezničar: Gušo, Biščević, Adžem, Fatić, Memić, Kurt, Jahić, Muharemović, Kunić, Žerić i Pehlivanović.

Sarajevo: Dedić, Elkaz, Uščuplić (Selimović), Hošić, Dalipagić, Mujkić, Gogalić, Džaviti (Granov), Ćenan (Ferhatović), Hrvat i Herco.