Emre Mor postao najmlađi asistent na Euru u Francuskoj

emre mor

Najveća mlada zvijezda turskog nogometa, 18-godišnji Emre Mor, koji je nedavno potpisao za Borussiju Dortmund, večeras je postao rekorder Eura u Francuskoj.

Mor je asistirao Buraku Yilmazu za vodeći gol u duelu protiv Češke i tako posta najmlađi asistent na Evropskom prvenstvu.

Mor je potpisao petogodišnji ugovor sa Borussijom, u koju je stigao iz danskog Nordsjaellanda.

Mediji u Njemačkoj su objavili su da su “milioneri” za transfer talentovanog fudbalera izdvojili četiri miliona eura, a postoje i određeni bonusi.

Mor je rođen Danskoj, za čije je reprezentativne mlađe selekcije igrao do početka ove godine, poslije čega je odlučio da prihvati poziv Turske i nastupi na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

U susretu Hrvatske i Španije koji je počeo u isto vrijeme, na poluvremenu je 1:1. Poveli su Španci golom Morate, da bi u sudačkoj nadoknadi izjednačio Kalinić. Španci su tako primili gol nakon 735 minuta na evropskim prvenstvima. Nakon više od 12 sati igre.